Stress tijdens de initiële training van het paard

Als je een paard nieuwe dingen leert zit daar altijd een beetje stress aan verbonden. Als je in je comfort zone blijft leer je ten slotte niks. Maar hoe zit dat nou precies bij het trainen van jonge paarden? 

 

In een onderzoek zijn 16 jonge paarden voor de eerste weken van hun training gevolgd. Door het meten van het cortisol niveau in hun speeksel, hartslag en hartslagvariabiliteit is hun stressniveau geanalyseerd. Hoewel het hele proces van het starten van een paard een stressfactor is, waren de paarden het meest gestrest tijdens de eerste keer opstappen van de ruiter. Dit is ook te verklaren aangezien de situatie lijkt op de aanval van een roofdier. Zodra de ruiter met de bewegingen van het paard meebewoog ging het stress niveau naar beneden.  

 

Dit lijkt misschien het meest logische moment, maar het is belangrijk om te weten wat stress veroorzaakt en wat niet. Zo kan er bijvoorbeeld onderzoek gedaan worden naar manieren om het minder stressvol te maken. 

Wil je meer leren over het paard? E-quine heeft een leerzame cursus over de psychologie van het paard

Bron artikel 

Geef een reactie